Detta är en OZ-fälg av modellen Ultraleggera Crystal Titanium. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9" passar. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 114.3 mm och 5 hål för bultar.
Inpressningsdjupet för OZ Ultraleggera Crystal Titanium är 55 mm. Centrumhålet är 75 mm stort. BytHjul säljer OZ Ultraleggera Crystal Titanium 18" i sin webbshop för 6353 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 353 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Ultraleggera Crystal Titanium |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 75 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 55 mm. OZ Ultraleggera Matt Bronze är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Ultraleggera Crystal Titanium 18" från OZ med 8" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Denna 17"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter Ultraleggera Crystal Titanium.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. OZ Ultraleggera Crystal Titanium är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.