Om du letar efter bra 20"-fälgar kan OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk vara värt att ta en titt på. Bredden på denna fälg är 10". Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 35 mm. Denna variant av OZ Estrema GT HLT Sat.Blk har ett navhål/centrumhål som är 79.1 mm stort. BytHjul säljer idag OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk för 8579 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 579 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Estrema GT HLT Sat.Blk |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
OZ Estrema GT HLT Sat.Blk från OZ är en fälg på 19" med en bredd på 9" och ET 29 mm. Bultcirkeln är 5/120.
Denna 20"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 10 mm. Modellen heter OZ Estrema GT HLT Sat.Blk.
OZ Estrema GT HLT Sat.Blk från OZ. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 25 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 15.