OZ Estrema GT HLT Sat.Blk 19" är en snygg fälg som tillverkas av OZ. Fälgens bredd är 9". Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 29 mm. OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk har ett centrumhål (navhål) på 79.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk 19".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 052 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Estrema GT HLT Sat.Blk |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 29 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
OZ Estrema GT HLT Sat.Blk 19" från OZ med 9" bredd och ET på 20 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 19"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 20 mm. Modellen heter OZ Estrema GT HLT Sat.Blk.
OZ OZ Estrema GT HLT Sat.Blk är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 24.