Om du letar efter bra 19"-fälgar kan OZ Ultraleggera HLT Matt Black vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ Ultraleggera HLT Matt Black har en fälgbredd på 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 120 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/120 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna variant av Ultraleggera HLT Matt Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 40 mm. Centrumhålet på denna fälg är 79 mm stort. Du hittar mer information om OZ Ultraleggera HLT Matt Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 409 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Ultraleggera HLT Matt Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 79 mm |
OZ Ultraleggera HLT Matt Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 40.
19"-fälg av modellen Ultraleggera HLT Matt Black från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 35 mm.
19"-fälg av modellen Ultraleggera HLT Matt Black från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.
19"-fälg av modellen OZ Estrema GT HLT Sat.Blk från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 40 mm.