Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 7600 kronorsklassen. Fälgen heter Ultraleggera HLT Matt Black och den tillverkas av OZ. Bredden på denna fälg är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ Ultraleggera HLT Matt Black är 5/120.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 35 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 79 mm. Du hittar mer information om OZ Ultraleggera HLT Matt Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 579 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Ultraleggera HLT Matt Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 79 mm |
Spike Bright Black Machined Face Black Lip från Infiny. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Spike Bright Black Machined Face Black Lip från Infiny är en fälg på 16" med en bredd på 7" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/100.
17"-fälg från Infiny av modellen Spike Bright Black Machined Face Black Lip. Bultcirkeln är 5/100, bredden 17" och ET-måttet 35 mm.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Infiny Spike Bright Black Machined Face Black Lip är 15" och har en bultcirkel på 4/100.