OZ Ultraleggera Matt Silver är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från OZ. Denna fälg är 8" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ Ultraleggera Matt Silver är 5/120.
Inpressningsdjupet för OZ Ultraleggera Matt Silver är 34 mm. Denna variant av Ultraleggera Matt Silver har ett navhål/centrumhål som är 79 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för OZ Ultraleggera Matt Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 6641 kronor per fälg.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
6 641 kr | Besök BytHjul |
Märke | OZ |
---|---|
Modell | Ultraleggera Matt Silver |
Diameter | 18" |
Fälgbredd | 8" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 120 |
Bultcirkel | 5/120 |
Inpressningsdjup (ET) | 34 mm |
Navhål | 79 mm |
Fälg från OZ på 18" med modellnamnet Ultraleggera Matt Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8" och ET-måttet är 34 mm.
OZ Ultraleggera HLT Matt Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 34.
Fälg från OZ på 20" med modellnamnet Ultraleggera HLT Matt Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8.5" och ET-måttet är 34 mm.
OZ Ultraleggera HLT Matt Gun Metal är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 34.