OZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Hyper XT HLT Gloss Black 22" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ Hyper XT HLT Gloss Black har en fälgbredd på 9.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/120.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 52 mm. Navhålet på OZ Hyper XT HLT Gloss Black är 72.6 mm stort. OZ Hyper XT HLT Gloss Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa OZ Hyper XT HLT Gloss Black från BytHjul genom länken nedan.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
12 947 kr | Besök BytHjul |
Märke | OZ |
---|---|
Modell | Hyper XT HLT Gloss Black |
Diameter | 22" |
Fälgbredd | 9.5" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 120 |
Bultcirkel | 5/120 |
Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
Navhål | 72.6 mm |
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 52 mm. OZ Hyper XT HLT Dark Graphite Machined Lip är 22" och har en bultcirkel på 5/120.
Hyper XT HLT Gloss Black från OZ. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 52 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
OZ Hyper XT HLT Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 52.
Hyper XT HLT Gloss Black från OZ. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 52 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.