OZ Hyper GT Gun Metal är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från OZ. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. OZ Hyper GT Gun Metal fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 120 mm (bultcirkel 5/120).
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 47 mm. Detta är en fälg med 79 mm stort navhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för OZ Hyper GT Gun Metal. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 8561 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 561 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper GT Gun Metal |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 79 mm |
19"-fälg av modellen Hyper GT Gun Metal från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 35 mm.
19"-fälg från OZ av modellen Hyper GT Gun Metal. Bultcirkeln är 5/120, bredden 19" och ET-måttet 35 mm.
OZ Hyper GT Gun Metal är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
Fälg från OZ på 19" med modellnamnet Hyper GT Gun Metal. Bultcirkeln är 5/120, bredden 10" och ET-måttet är 32 mm.