OZ har många snygga fälgar i sitt utbud och OZ Rally Raid G.Bronze 17" är inget undantag. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 5/127.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 0 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 71.6 mm stort. BytHjul säljer OZ OZ Rally Raid G.Bronze 17" i sin webbshop för 3334 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 334 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Raid G.Bronze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 127 |
| Bultcirkel | 5/127 |
| Inpressningsdjup (ET) | 0 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
OZ Rally Raid Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 127 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 0.
Rally Raid Gloss Bronz från OZ är en fälg på 18" med en bredd på 8.5" och ET 0 mm. Bultcirkeln är 5/127.
Fälg från OZ på 18" med modellnamnet Rally Raid Matt Black Silver Lettering. Bultcirkeln är 5/127, bredden 8.5" och ET-måttet är 0 mm.
OZ Rally Raid G.Bronze från OZ är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 5/127.