En snygg fälg på 21" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för Leggera HLT Gloss Black. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ Leggera HLT Gloss Black har en fälgbredd på 11.5". Fälgens cirkeldiameter är 130 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/130 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 67 mm. OZ Leggera HLT Gloss Black har ett centrumhål (navhål) på 71.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för OZ Leggera HLT Gloss Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 11850 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 11 850 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Leggera HLT Gloss Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 11.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 67 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
Monaco Gunmetal Machined Face från MAK är en fälg på 21" med en bredd på 11.5" och ET 67 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Leggera HLT Gloss Black 20" från OZ med 9" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 55 mm. OZ Leggera HLT Gloss Black är 20" och har en bultcirkel på 5/130.
20"-fälg från OZ av modellen Leggera HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 20" och ET-måttet 50 mm.