En snygg fälg på 19" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för Leggera HLT Gloss Black. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 11". OZ Leggera HLT Gloss Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 130 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/130.
Fälgens ET-mått är 50 mm. Denna fälg har ett navhål som är 71.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. OZ Leggera HLT Gloss Black kan du köpa från BytHjul för endast 8991 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 991 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Leggera HLT Gloss Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
Fälg från OZ på 19" med modellnamnet Leggera HLT Gun Metal. Bultcirkeln är 5/130, bredden 11" och ET-måttet är 65 mm.
Ultraleggera HLT Matt Black från OZ är en fälg på 19" med en bredd på 11" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/130.
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. OZ Formula HLT Gun Metal är 19" och har en bultcirkel på 5/130.
Leggera HLT Gloss Black 20" från OZ med 9" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.