Denna 20"-fälg från OZ har modellnamnet Ultraleggera CL Black. Denna fälg är 9.5" bred. Fälgen har en bultcirkel som är 5/130, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 130 mm.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 51 mm. Centrumhålet på denna fälg är 84.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om OZ Ultraleggera CL Black 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 13 243 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Ultraleggera CL Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 84.1 mm |
Denna 19"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 1/130 och ett inpressningsdjup på 51 mm. Modellen heter Ultraleggera HLT CL Matt Black.
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 66 mm. OZ OZ Ultraleggera CL Blk är 21" och har en bultcirkel på 5/130.
21"-fälg från OZ av modellen OZ Ultraleggera CL Blk. Bultcirkeln är 5/130, bredden 21" och ET-måttet 46 mm.
En 11.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 67 mm. OZ OZ Ultraleggera CL Blk är 21" och har en bultcirkel på 5/130.