Om du letar efter bra 22"-fälgar kan OZ Hyper XT HLT Grey Polished vara värt att ta en titt på. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 11.5". Med en cirkeldiameter på 130 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/130.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Hyper XT HLT Grey Polished är 52 mm. Navhålet på OZ Hyper XT HLT Grey Polished är 71.5 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för OZ Hyper XT HLT Grey Polished. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 11710 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 11 710 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Grey Polished |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 11.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 71.5 mm |
Hyper XT HLT Gloss Black från OZ är en fälg på 21" med en bredd på 11.5" och ET 52 mm. Bultcirkeln är 5/130.
22"-fälg från OZ av modellen Hyper XT HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 22" och ET-måttet 22 mm.
OZ Hyper XT HLT Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 52.
Hyper XT HLT Grey Polished 20" från OZ med 11.5" bredd och ET på 61 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.