Om du letar efter bra 22"-fälgar kan OZ Hyper XT HLT Gloss Black vara värt att ta en titt på. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9.5" passar. Fälgens cirkeldiameter är 130 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/130 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 52 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Navhålet på OZ Hyper XT HLT Gloss Black är 71.6 mm stort. Du hittar mer information om OZ Hyper XT HLT Gloss Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
14 385 kr | Besök BytHjul |
Märke | OZ |
---|---|
Modell | Hyper XT HLT Gloss Black |
Diameter | 22" |
Fälgbredd | 9.5" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 130 |
Bultcirkel | 5/130 |
Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
Navhål | 71.6 mm |
Hyper Xt Hlt Dark Graphite Machined Lip från OZ. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 52 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
Denna 22"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 52 mm. Modellen heter Hyper XT HLT Grey Polished.
Hyper XT HLT Gloss Black från OZ är en fälg på 21" med en bredd på 11.5" och ET 52 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Hyper XT HLT Gloss Black från OZ är en fälg på 20" med en bredd på 9.5" och ET 52 mm. Bultcirkeln är 5/130.