En snygg fälg på 15" från Racer. Denna modell har Racer valt att kalla för Ice Satin Black. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 6.5" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 100 mm. Du fäster fälgen med 4 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 4/100.
Fälgens ET-mått är 35 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 60.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1281 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 281 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Ice Satin Black |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
17"-fälg av modellen Ice Satin Black från Racer. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 35 mm.
15"-fälg av modellen Ice Silver från Racer. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 35 mm.
Denna 15"-fälg från Racer har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Ice Satin Black.
15"-fälg av modellen Ice Satin Black från Racer. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/108 och ett ET-mått på 25 mm.