Denna 14"-fälg från Racer har modellnamnet Ice Silver. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 6" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 4/100, vilket betyder att den har 4 bultar och en cirkeldiameter på 100 mm.
Fälgens ET-mått är 35 mm. Detta är en fälg med 60.1 mm stort navhål. Ice Silver 14" är en snygg fälg för 1132 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 132 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Ice Silver |
| Diameter | 14" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
Fälg från Racer på 14" med modellnamnet Ice Silver. Bultcirkeln är 4/108, bredden 6" och ET-måttet är 25 mm.
Racer Ice Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 8" bredd och ET 35.
Racer Ice Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 7" bredd och ET 35.
Racer Ice Silver, 17"-fälg, 7.5" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 35 mm.