Zenith Satin Black 16" är en snygg fälg som tillverkas av Racer. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 4 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 4/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 18 mm. Navhålet på Racer Zenith Satin Black är 65.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Racer Zenith Satin Black 16".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 350 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Zenith Satin Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 18 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Zenith Satin Black från Racer. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 18 mm passar denna 15"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.
Fälg från Racer på 13" med modellnamnet Zenith Silver. Bultcirkeln är 4/108, bredden 5.5" och ET-måttet är 18 mm.
Denna 16"-fälg från Racer har en bultcirkel som är 4/108 och ett inpressningsdjup på 25 mm. Modellen heter Zenith Silver.
Racer Zenith Silver, 16"-fälg, 7" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 15 mm.