Detta är en Racer-fälg av modellen Ice Silver. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/100.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 35 mm. Centrumhålet är 73.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1757 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 757 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Ice Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Racer Ice Satin Black är 18" och har en bultcirkel på 5/100.
Denna 16"-fälg från Racer har en bultcirkel som är 5/100 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Ice Silver.
15"-fälg av modellen Ice Silver från Racer. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 35 mm.
Ice Satin Black från Racer. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.