Racer Wave Light Silver är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Racer. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Racer Wave Light Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 100 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/100.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 38 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 57.1 mm. Racer Wave Light Silver kan du köpa från BytHjul för endast 1897 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 897 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Wave Light Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Wave Light Shiny Black från Racer. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. Racer Wave Light Silver är 17" och har en bultcirkel på 5/100.
Racer Wave Light Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 38.
16"-fälg från Racer av modellen Wave Light Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/100, bredden 16" och ET-måttet 38 mm.