En snygg fälg på 18" från Racer. Denna modell har Racer valt att kalla för Wave Light Shiny Black. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Racer Wave Light Shiny Black har en fälgbredd på 8". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Wave Light Shiny Black är 42 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 63.4 mm. En uppsättning Racer Wave Light Shiny Black kan bli din för endast 1939 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 939 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Wave Light Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Racer Wave Light Black Machined Face, 18"-fälg, 8" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 42 mm.
Wave Light Shiny Black 17" från Racer med 7" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
17"-fälg av modellen Wave Light Black Machined Face från Racer. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 42 mm.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 20 mm. Racer Wave Light Shiny Black är 16" och har en bultcirkel på 4/108.