Detta är en Racer-fälg av modellen Road Shiny Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 108 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/108.
Inpressningsdjupet för Racer Road Shiny Black är 40 mm. Navhålet på Racer Road Shiny Black är 65.1 mm stort. En uppsättning Racer Road Shiny Black kan bli din för endast 1694 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 694 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Road Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Fälg från Racer på 17" med modellnamnet Road Bright Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7" och ET-måttet är 40 mm.
Fälg från Racer på 16" med modellnamnet Road Bright Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/108, bredden 6.5" och ET-måttet är 40 mm.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Racer Road Shiny Black är 17" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Road Bright Black Machined Face från Racer är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.