Racer Ice Silver är en fälg på 18" från Racer. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/110, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 110 mm.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 42 mm. Detta är en fälg med 65.1 mm stort navhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1749 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 749 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Ice Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Ice Satin Black från Racer. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. Racer Ice Silver är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
18"-fälg av modellen Ice Satin Black från Racer. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 42 mm.
Racer Ice Satin Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 42.