Med ett pris på 1439 kronor är Racer Wave Light Silver ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. Fälgens bredd är 6.5". Racer Wave Light Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Glöm inte kolla att ET 46 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 57.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Racer Wave Light Silver 16".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 439 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Wave Light Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
16"-fälg av modellen Wave Light Shiny Black från Racer. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 46 mm.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 46 mm. Racer Wave Light Black Machined Face är 16" och har en bultcirkel på 5/112.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 46 mm. Racer Wave Light Gunmetall är 16" och har en bultcirkel på 5/112.
Wave Light Silver 16" från Racer med 6.5" bredd och ET på 49 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.