Racer Ice Satin Black är en fälg på 16" från Racer. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Denna variant av Ice Satin Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 35 mm. Centrumhålet på denna fälg är 73.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Racer Ice Satin Black 16".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 388 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Ice Satin Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Ice Satin Black 16" från Racer med 7" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Ice Satin Black från Racer. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
Racer Ice Satin Black, 16"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 40 mm.
Racer Ice Satin Black, 16"-fälg, 7" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 35 mm.