En snygg fälg på 17" från Racer. Denna modell har Racer valt att kalla för Five Full Gun High Gloss. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 42 mm. Detta är en fälg med 66.6 mm stort navhål. BytHjul säljer Racer Five Full Gun High Gloss 17" i sin webbshop för 1561 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 561 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Five Full Gun High Gloss |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fälg från Racer på 17" med modellnamnet Five Bright Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 42 mm.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. Racer Five Shiny Black är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. Racer Five Bright Black Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
Racer Five Bright Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 35.