Detta är en Racer-fälg av modellen Wave Light Black Machined Face. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Racer Wave Light Black Machined Face har en fälgbredd på 7". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Navhålet på Racer Wave Light Black Machined Face är 66.6 mm stort. Wave Light Black Machined Face 17" är en snygg fälg för 1747 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 747 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Wave Light Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Racer Wave Light Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 37.
Wave Light Black Machined Face 17" från Racer med 7" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
17"-fälg av modellen Wave Light Black Machined Face från Racer. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 40 mm.
17"-fälg av modellen Wave Light Black Machined Face från Racer. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 35 mm.