Detta är en Racer-fälg av modellen Raptor Shiny Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Racer Raptor Shiny Black har en fälgbredd på 7.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Racer Raptor Shiny Black är 5/114.3.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. Racer Raptor Shiny Black har ett centrumhål (navhål) på 73.1 mm. BytHjul säljer Racer Raptor Shiny Black 17" i sin webbshop för 1777 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 777 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Raptor Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Racer Raptor Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 40.
Raptor Shiny Black från Racer. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Raptor Shiny Black 17" från Racer med 7.5" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Raptor Black Machined Face från Racer är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.