Racer Raptor Black Machined Face är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Racer. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". Med en cirkeldiameter på 114.3 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/114.3.
Glöm inte kolla att ET 40 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet på denna fälg är 73.1 mm stort. Du hittar mer information om Racer Raptor Black Machined Face genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 753 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Raptor Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Raptor Black Machined Face från Racer är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Raptor Shiny Black från Racer. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Raptor Shiny Black från Racer. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Denna 17"-fälg från Racer har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Raptor Black Machined Face.