Racer Wave Light Black Machined Face är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Racer. Bredden på denna fälg är 7". Fälgen har en bultcirkel som är 5/114.3, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 114.3 mm.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 37 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1747 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 747 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Wave Light Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 66 mm |
Wave Light Black Machined Face 17" från Racer med 7" bredd och ET på 43 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
17"-fälg av modellen Wave Light Black Machined Face från Racer. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 40 mm.
17"-fälg av modellen Wave Light Black Machined Face från Racer. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 35 mm.
Fälg från Racer på 17" med modellnamnet Wave Light Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7" och ET-måttet är 45 mm.