Med ett pris på 1747 kronor är Racer Wave Light Black Machined Face ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av Racer Wave Light Black Machined Face är 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 43 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.1 mm. BytHjul säljer idag Racer Wave Light Black Machined Face för 1747 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 747 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Wave Light Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
Racer Wave Light Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 37.
17"-fälg av modellen Wave Light Black Machined Face från Racer. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 40 mm.
17"-fälg av modellen Wave Light Black Machined Face från Racer. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 35 mm.
Racer Wave Light Black Machined Face, 18"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 43 mm.