Racer Monza Black är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Racer. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Racer Monza Black har en bredd på 7.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Monza Black är 40 mm. Denna variant av Monza Black har ett navhål/centrumhål som är 73.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1558 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 558 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Monza Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Monza Gun Metal Machined Face från Racer är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 4/100.
Fälg från Racer på 17" med modellnamnet Monza Silver. Bultcirkeln är 4/100, bredden 7.5" och ET-måttet är 35 mm.
Racer Monza Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 38.
Fälg från Racer på 16" med modellnamnet Monza Shiny Black. Bultcirkeln är 4/108, bredden 7" och ET-måttet är 15 mm.