Denna 16"-fälg från Racer har modellnamnet Ice Satin Black. Bredden på denna fälg är 7". Med en cirkeldiameter på 114.3 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/114.3.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. Detta är en fälg med 73.1 mm stort navhål. BytHjul säljer idag Racer Ice Satin Black för 1226 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 226 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Ice Satin Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Ice Satin Black 16" från Racer med 7" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Ice Satin Black 16" från Racer med 7" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Racer Ice Full Gun är 16" och har en bultcirkel på 5/114.3.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Racer Ice Satin Black är 16" och har en bultcirkel på 5/105.