Detta är en Racer-fälg av modellen Road Bright Black Machined Face. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Fälgens bredd är 8". Racer Road Bright Black Machined Face har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 40 mm. Racer Road Bright Black Machined Face har ett centrumhål (navhål) på 67.1 mm. BytHjul säljer Racer Road Bright Black Machined Face 18" i sin webbshop för 1994 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 994 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Road Bright Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
Denna 16"-fälg från Racer har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Road Bright Black Machined Face.
Road Bright Black Machined Face från Racer är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Fälg från Racer på 16" med modellnamnet Road Bright Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/108, bredden 6.5" och ET-måttet är 40 mm.
Fälg från Racer på 16" med modellnamnet Road Bright Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/100, bredden 6.5" och ET-måttet är 40 mm.