Denna 15"-fälg från Racer har modellnamnet Border Full Gun. Racer Border Full Gun har en fälgbredd som är 6.5". Racer Border Full Gun har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
Inpressningsdjupet för Racer Border Full Gun är 35 mm. Denna variant av Border Full Gun har ett navhål/centrumhål som är 73.1 mm stort. Du hittar mer information om Racer Border Full Gun genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 324 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Border Full Gun |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Border Silver från Racer. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Racer Ice Full Gun är 16" och har en bultcirkel på 5/114.3.
19"-fälg från Racer av modellen EV02 Full Gun. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 19" och ET-måttet 40 mm.
Racer Turn Full Gun är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 7.5" bredd och ET 35.