Med ett pris på 2992 kronor är Racer Raptor Shiny Black ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Racer Raptor Shiny Black har en fälgbredd på 8". Racer Raptor Shiny Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. Denna fälg har ett navhål som är 73 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Raptor Shiny Black 18" är en snygg fälg för 2992 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 992 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Racer |
|---|---|
| Modell | Raptor Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 73 mm |
Raptor Black Machined Face från Racer är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Raptor Shiny Black från Racer. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
18"-fälg av modellen Raptor Shiny Black från Racer. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.
Racer Raptor Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 40.