En snygg fälg på 16" från RC Design. Denna modell har RC Design valt att kalla för RC30 Black. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6.5". RC Design RC30 Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 5/108).
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 47 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.1 mm. Du hittar mer information om RC Design RC30 Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 624 kr | Besök BytHjul |
| Märke | RC Design |
|---|---|
| Modell | RC30 Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
RC Design RC30 Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 6" bredd och ET 47.
RC30 Black från RC Design är en fälg på 16" med en bredd på 7" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/108.
RC Design RC30 Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 6.5" bredd och ET 38.
RC Design RC30 Silver, 17"-fälg, 7" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 46 mm.