Rial Milano Titanium är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Rial. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 4/108, vilket betyder att den har 4 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Milano Titanium är 35 mm. Denna fälg har ett navhål som är 65.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1906 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 906 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | Milano Titanium |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Rial Milano Titanium är 15" och har en bultcirkel på 4/100.
Astorga Polar Silver 17" från Rial med 7" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Astorga Diamond Black 17" från Rial med 7" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Fälg från Rial på 17" med modellnamnet Lucca Polar Silver. Bultcirkeln är 4/108, bredden 6.5" och ET-måttet är 32 mm.