Rial Lucca Diamond Black är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Rial. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Fälgens cirkeldiameter är 100 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/100 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgens ET-mått är 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 57.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Rial Lucca Diamond Black kan du köpa från BytHjul för endast 2150 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 150 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | Lucca Diamond Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Lucca Diamond Black från Rial. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
16"-fälg av modellen Lucca Diamond Black från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 45 mm.
Lucca Diam Black Pol från Rial. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
Denna 17"-fälg från Rial har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Lucca Diam Black Pol.