Om du letar efter bra 18"-fälgar kan Rial Kodiak Polar Silver vara värt att ta en titt på. Fälgbredden för denna variant av Rial Kodiak Polar Silver är 7.5". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 55 mm. Detta är en fälg med 63.4 mm stort navhål. En uppsättning Rial Kodiak Polar Silver kan bli din för endast 1680 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 680 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | Kodiak Polar Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Kodiak Polar Silver från Rial. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 55 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Rial Kodiak Polar Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 50.
Kodiak Polar Silver från Rial. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Kodiak Polar Silver 18" från Rial med 8" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.