Denna 20"-fälg från Rial har modellnamnet Lucca Diamond Black. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
Inpressningsdjupet för Rial Lucca Diamond Black är 45 mm. Rial Lucca Diamond Black har ett centrumhål (navhål) på 70.1 mm. BytHjul säljer idag Rial Lucca Diamond Black för 2973 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 973 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | Lucca Diamond Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Lucca Diamond Black från Rial. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Rial Lucca Polar Silver är 20" och har en bultcirkel på 5/108.
18"-fälg av modellen Lucca Diamond Black från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.
Rial Lucca Diamond Black, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 45 mm.