Med ett pris på 2248 kronor är Rial Lucca Polar Silver ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Rial Lucca Polar Silver har en bredd på 7.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Lucca Polar Silver är 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 70.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2248 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 248 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | Lucca Polar Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Rial Lucca Polar Silver är 20" och har en bultcirkel på 5/108.
Rial Lucca Polar Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 45.
Fälg från Rial på 17" med modellnamnet Lucca Polar Silver. Bultcirkeln är 4/108, bredden 6.5" och ET-måttet är 32 mm.
Lucca Polar Silver från Rial är en fälg på 17" med en bredd på 6.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 4/108.