Denna 18"-fälg från Rial har modellnamnet X12 Diamond Black. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 46 mm. Detta är en fälg med 57.1 mm stort navhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1985 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 985 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | X12 Diamond Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Denna 18"-fälg från Rial har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 51 mm. Modellen heter X12 Diamond Black.
Rial X12 Diamond Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 25.
X12 Diamond Black från Rial. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
X12 Diamond Black från Rial. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.