Rial Kodiak Polar Silver är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Rial. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 44 mm. Centrumhålet är 57.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2195 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 195 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | Kodiak Polar Silver |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Rial Kodiak Polar Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 50.
16"-fälg av modellen Kodiak Polar Silver från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 50 mm.
Denna 17"-fälg från Rial har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Kodiak Polar Silver.
Rial Kodiak Polar Silver, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 33 mm.