Med ett pris på 1824 kronor är Rial X12 Metal Grey ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Rial X12 Metal Grey har en fälgbredd på 7". Rial X12 Metal Grey fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Inpressningsdjupet för Rial X12 Metal Grey är 48 mm. Denna variant av X12 Metal Grey har ett navhål/centrumhål som är 57.1 mm stort. X12 Metal Grey 16" är en snygg fälg för 1824 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 824 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | X12 Metal Grey |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
17"-fälg från Rial av modellen X12 Metal Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 45 mm.
Denna 19"-fälg från Rial har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter X12 Metal Grey.
X12 Metal Grey från Rial är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 51 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. Rial X12 Metal Grey är 19" och har en bultcirkel på 5/112.