Rial Lucca Diamond Black är en fälg på 18" från Rial. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 39 mm. Navhålet på Rial Lucca Diamond Black är 66.6 mm stort. En uppsättning Rial Lucca Diamond Black kan bli din för endast 2326 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 326 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | Lucca Diamond Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 39 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Lucca Diamond Black från Rial. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 39 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Lucca Polar Silver från Rial. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 39 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 18"-fälg från Rial har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 39 mm. Modellen heter Lucca Polar Silver.
Denna 18"-fälg från Rial har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 39 mm. Modellen heter Lucca Polar Silver.