Rial X12 Diamond Black är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Rial. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 57.1 mm stort. X12 Diamond Black 17" är en snygg fälg för 1823 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 823 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | X12 Diamond Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Rial X12 Diamond Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 46.
17"-fälg från Rial av modellen X12 Metal Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 45 mm.
17"-fälg av modellen X12 Polar Silver från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 40 mm.
X12 Diamond Black från Rial. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.