Lucca Polar Silver 16" är en snygg fälg som tillverkas av Rial. Fälgbredden för denna variant av Rial Lucca Polar Silver är 6.5". Rial Lucca Polar Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Glöm inte kolla att ET 41 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Navhålet på Rial Lucca Polar Silver är 57.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1748 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 748 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | Lucca Polar Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 41 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 47 mm. Rial Lucca Polar Silver är 16" och har en bultcirkel på 5/100.
16"-fälg av modellen Lucca Polar Silver från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 50 mm.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. Rial Lucca Polar Silver är 16" och har en bultcirkel på 5/114.3.
16"-fälg av modellen Lucca Polar Silver från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/98 och ett ET-mått på 37 mm.