Detta är en Rial-fälg av modellen X12 Diamond Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Denna fälg är 7.5" bred. Rial X12 Diamond Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 25 mm. Navhålet på Rial X12 Diamond Black är 66.5 mm stort. X12 Diamond Black 18" är en snygg fälg för 2048 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 048 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | X12 Diamond Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Denna 18"-fälg från Rial har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 51 mm. Modellen heter X12 Diamond Black.
Rial X12 Diamond Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 46.
X12 Diamond Black från Rial. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. Rial X12 Diamond Black är 19" och har en bultcirkel på 5/112.