Rial Kodiak Graphite är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Rial. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Rial Kodiak Graphite har en fälgbredd på 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Rial Kodiak Graphite är 5/112.
Fälgens ET-mått är 32 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. Rial Kodiak Graphite kan du köpa från BytHjul för endast 2195 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 195 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | Kodiak Graphite |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 19"-fälg från Rial har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 44 mm. Modellen heter Kodiak Graphite.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Rial Kodiak Graphite är 16" och har en bultcirkel på 5/112.
Rial Kodiak Graphite, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 38 mm.
Rial Kodiak Graphite är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 31.