En snygg fälg på 18" från Rial. Denna modell har Rial valt att kalla för Kodiak Graphite. Rial Kodiak Graphite har en fälgbredd som är 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 31 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.6 mm stort. Kodiak Graphite 18" är en snygg fälg för 1985 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 985 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | Kodiak Graphite |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 31 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 18"-fälg från Rial har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 31 mm. Modellen heter Kodiak Polar Silver.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Rial Kodiak Graphite är 16" och har en bultcirkel på 5/112.
Rial Kodiak Graphite, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 38 mm.
16"-fälg från Rial av modellen Kodiak Graphite. Bultcirkeln är 5/112, bredden 16" och ET-måttet 46 mm.